Za ile wynajmiesz mieszkanie na Krzykach we Wrocławiu

ID-10034652Wrocław ma powierzchnię 292,9 km². Nazywany jest „miastem spotkań”, co zawdzięcza licznej organizacji eventów kulturowych a także wspaniałym obiektom i zabytkom mieszczącym się na terenie miasta. Wrocław zasłynął również jako miasto typowo studenckie. Jest tu wiele uczelni wyższych, które przyciągają żaków z całej Polski. Studenci najczęściej poszukują mieszkań na wynajem w pobliżu swojej uczelni lub blisko centrum miasta. Coraz większą popularnością cieszy się jednak dzielnica Krzyki.

Dzielnica Krzyki ma powierzchnię 54,3 km². Coraz większą popularność zyskuje zarówno wśród studentów, jak również osób ceniących okolicę. Na Krzykach możemy wynająć mieszkanie naprawdę dopasowane do naszego indywidualnego gustu. Lokum dla siebie znajdą tu zarówno osoby ceniące bogate życie towarzyskie, jak również te lubiące spokój. Tę część Wrocławia cechuje bowiem dość zróżnicowany krajobraz. Możemy znaleźć mieszkanie na wynajem przy ruchliwym skrzyżowaniu, albo w sąsiedztwie parku zieleni.
Niewątpliwą zaletę tej lokalizacji jest również doskonała komunikacja z centrum miasta. O ile jeszcze kilka lat temu Krzykom można było zarzucić raczej kiepskie połączenie, o tyle po inwestycjach miasta w tę część Wrocławia, jej mieszkańcy mogą być naprawdę zadowoleni. Kilka linii autobusowych oraz nowoczesne tramwaje znacząco ułatwiają i przyspieszają komunikację.

Ile musielibyśmy zapłacić, gdybyśmy chcieli wynająć mieszkanie na Krzykach we Wrocławiu? Poniżej prezentujemy miesięczne koszty wynajmu mieszkań będących w ofercie WGN.

Za kwotę 1.500 PLN możemy wynająć kawalerkę o powierzchni 47,40 metrów kwadratowych. Na mieszkanie składa się przestronny salon z aneksem, wydzielona sypialnia, łazienka oraz przedpokój. Z racji tego, iż jest to mieszkanie typu studio, doskonale poczuje się w nim osoba lubiąca przestrzeń. Wnętrze zostało umeblowane bardzo gustownie i nowocześnie.

Za 60.ciometrowe mieszkanie dwupokojowe musimy dopłacić jedynie 100 złotych miesięcznie. Właśnie za 1.600 PLN można bowiem wynająć lokum w średnim standardzie wykończenia. Na nieruchomość składają się: kuchnia połączona z salonem oraz jadalnią, łazienka z wanną a także dwa balkony. Mieszkanie znajduje się w budynku z 2001 roku. Niestety mieszkanie nie jest umeblowane.

Również za 1.600 PLN możemy wynająć inne, umeblowane już mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 70,00 metrów kwadratowych. Jest to mieszkanie rozkładowe, z kuchnią wyposażoną w nowe meble, łazienką, WC oraz dużym balkonem. Jest to mieszkanie w raczej niskim standardzie.

Za mieszkanie o powierzchni 57,00 metrów kwadratowych wynajmujący życzy sobie 1.700 PLN miesięcznie. Na to mieszkanie o podwyższonym standardzie składają się: dwa pokoje, salon z aneksem kuchennym, przedpokój, łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz balkon. Kuchnia jest w pełni umeblowana i wyposażona w sprzęt AGD.

Inną propozycją jest mieszkanie na wynajem o powierzchni 78,77 metrów kwadratowych. Możemy je wynająć za kwotę 1.900 PLN miesięcznie. Nieruchomość składa się z przestronnego pokoju z aneksem kuchennym, dwóch pokoi, przedpokoju, łazienki i balkonu. Aneks kuchenny jest umeblowany w podwyższonym standardzie i wyposażony w sprzęt AGD. Pokoje są częściowo umeblowane, w średnim standardzie.

Za 61.metrowe mieszkanie usytuowane w bloku z 2003 roku wynajmujący życzy sobie 2.000 PLN co miesiąc. Jest to lokum trzypokojowe, na które składa się pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym, dwa pokoje, łazienka, przestronny przedpokój oraz balkon. Do mieszkania przynależy również miejsce postojowe w garażu podziemnym.

W ofercie WGN znajdziemy również oferty luksusowych mieszkań na wynajem zlokalizowanych na Krzykach. Na przykład ekskluzywna kawalerka o powierzchni 42,00 metrów kwadratowych, jest do wynajęcia za kwotę 3.500 PLN miesięcznie. Mieszkanie mieści się w nowoczesnym budynku z 2008 roku. W budynku tym na potrzeby mieszkańców oddane jest również centrum fitness z sauną, jacuzzi i siłownią.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN