Mieszkania na wynajem we Wrocławiu – jaka jest aktualna sytuacja?

Rynek mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu kwitnie, liczne programy rządowe pozwoliły wielu osobom na zakup nieruchomości na cele mieszkaniowe lub jako inwestycja mieszkania na wynajem. Jeden właściciel potrafi mieć kilka mieszkań i jest to w pełni zwrotna inwestycja.

Mieszkania na wynajem we Wrocławiu cieszą się dużym powodzeniem nie tylko wśród studentów, ale także wielu osób, którzy jeszcze nie są zdecydowani, czy Wrocław to będzie ich docelowe miasto do założenia rodziny lub po prostu do stałego pobytu. Stały wzrost rat kredytowych nie każdemu dał możliwość posiadania mieszkania na własność, wiele osób nadal musi wynajmować.

Jak obecnie ma się rynek mieszkań na wynajem?

Przyjazd obcokrajowców z Ukrainy napędził rynek, ceny wynajmu wzrosły do bardzo wysokiego poziomu. Przykładowo za mieszkanie około 40 m2 w centrum Wrocławia należy zapłacić nawet 4000 zł wraz z czynszem i mediami. Oczywiście można znaleźć taniej ale zazwyczaj w niższym standardzie lub z dala od centrum miasta. A to generuje dodatkowy koszt dojazdu – paliwo lub bilet miesięczny na tramwaj, często ludzie nie mają świadomości, że dojazd to nie tylko strata pieniędzy ale i czasu.

Czy warto wynajmować mieszkanie we Wrocławiu?

Warto! Dlaczego? To piękne miasto z wieloma atrakcjami i możliwościami. Sporo miejsc pracy, wiele osiedli przystosowanych dla rodzin z dziećmi dzięki placom zabaw, ogrodzeniu posesji dla bezpieczeństwa pociech. Wiele atrakcji organizowanych cyklicznie.

Dla osób, które lubią gwar miasta to miejsce idealne, nie można się tu nudzić.

Oferty mieszkania na wynajem we Wrocławiu znajdziesz tu: https://wgn.pl/

Jeżeli szukasz Apartamentu na wynajem we Wrocławiu koniecznie przejrzyj aktualne Apartamenty na wynajem we Wrocławiu: https://apartamentyrezydencje.com/